FANDOM


Szklana twarz
Okladka 5b smallest
Informacje o książce:
Autor Beniamin Muszyński
Gatunek przygoda / fantasy
Wydawca Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru WWW
Data wydania 2010
Liczba paragrafów 460
Liczba stron 276

Szklana twarzgra paragrafowa wydana w Polsce w 2010 roku.

Fabuła Edytuj

Szklana twarz to napisana z rozmachem, licząca przeszło 460 paragrafów gra-książka opowiadająca o losach Cienia, pozbawionego wspomnień pomocnika kowala w Megiddo - Upadłym Mieście. Pogodzony z losem stara się po prostu przetrwać kolejny rok. Jednak przeszłość upomni się jeszcze o swoje prawa... Ta stylizowana na opowiadanie, interaktywna opowieść zapewni Ci wiele nie zapomnianych przeżyć w świecie twardych reguł, ostrej stali i złowieszczych knowań. Dzięki wielu ścieżkom fabularnym i kilkunastu zakończeniom będziesz, czytelniku-graczu, mógł na wiele godzin zagłębić się w świat bohatera, którym jesteś ty sam!

Do Szklanej Twarzy dołączono mikropowieść Megiddo Opowieść o władzy, której akcja rozgrywa się w świecie wykreowanym na potrzeby tej gry książkowej.

Pierwsze zdanie Edytuj

Cisza tej pochmurnej, chłodnej nocy znika bezpowrotnie przerwana złowrogimi dźwiękami. Przeraźliwe ujadanie dobiegające za masywnych, drewnianych drzwi wciąż przybiera na sile. Musisz działać szybko, lada chwila mogą pojawić się oprawcy, którzy wywarzą wrota do twojej komnaty!

Recenzje Edytuj

W Szklanej twarzy wcielamy się w bohatera zwanego Cieniem, którego piętno przeszłości zostało odciśnięte na twarzy – jak czytamy w prologu – w postaci licznych symboli i liczb bestialsko wypalonych na skórze, które tworzą jakiś niezrozumiały dla ciebie układ. Nic nie wiemy o przeszłości Cienia, kim jest, skąd pochodzi i w końcu, co oznaczają tajemnicze znaki na jego twarzy, skrywanej za maską z zielonego szkła. Akcja powieści rozgrywa się w alternatywnym świecie osadzonym w realiach średniowiecza. To ponura wizja upadłego miasta, gdzieś na rubieżach królestwa zdominowanego przez wszechmocną kastę kapłanów. Początek historii naszego bohatera spowija mgła tajemnicy. Bohater pozbawiony tożsamości nie zabiega o jej odzyskanie czując, iż przeszłość skrywa mroczne tajemnice, od których już raz musiał się w jakiś sposób uwolnić. Jednak nie tak łatwo oswobodzić się z okowów przeszłości, splot wydarzeń po raz kolejny skieruje go na dawny szlak.
Przygoda rozpoczyna się niewinne. Do miejsca pobytu Cienia – Megiddo – przybywają dwaj nieznani wędrowcy, których miecze są zdobione pewnymi, znajomymi symbolami…

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.